و اما سال جدید

سال جدید، ممکن های بی پایان! بسیاری از مردم برای سال جدید، یک یا چند هدف را مشخص می کنند تا برای رسیدن به آن تلاش کنند. این اهداف می تواند تغییر یک صفت یا رفتار ناپسند باشد یا یک هدف شخصی. تغییر عادت نه تنها می تواند تاثیر مثبتی روی سلامتی شما داشته باشد، بلکه می تواند مشکلات مربوط به بی اختیاری را نیز بهبود دهد.

 

 

  • مصرف دخانیات را ترک کنید

میدانیم که گفتن آن راحت تر از انجام آن است. سیگار به تاثیر منفی روی سلامتی مشهور است. ولی آیا می دانستید که سرفه افراد سیگاری (سرفه های مداوم ناشی از سیگار کشیدن) بر روی مثانه تاثیر می گذارد؟ با ترک دخانیات شما می توانید این سرفه ها را از بین برده یا به حداقل برسانید که درنتیجه آن فشار روی مثانه کاهش خواهد یافت. ترک سیگار حتی برای کیف پول شما نیز مفید است!

 

 

  • ورزش کردن، شامل تمارین عضلات کف لگن

ورزش بیشتر، یک روند شایع در اهداف سال جدید به شمار می آید، همچنین افزایش تمرکز روی تمارین مربوط به عضلات کف لگن نیز باید در میان این ورزش ها گنجانده شود.

آیا می دانستید حدود 70% افرادی که دچار بی اختیاری ادرار هستند تغییرات مثبتی را پس از انجام صحیح و مداوم تمارین مربوط به عضلات کف لگن، مشاهده کرده اند؟ چه برای مردان چه برای بانوان، تمارین مربوط به عضلات کف لگن در بسیاری از موارد بی اختیاری ادرار را بهبود داده و حتی از بین برده است.

دانستن این نکته مهم است که نتایج این تمارین بلافاصه قابل مشاهده نیست و نیاز به زمان دارد. ناامید نشده و دست از تمرین نکشید اگر مشاهده تغییرات مثبت این تمارین چند ماه به طول انجامید.

 

 

  • مسئولانه بنوشید

انواع مشخصی از نوشیدنی ها می تواند روی بی اختیاری ادرار موثر باشد. نوشیدنی هایی مانند الکل، قهوه، چای و نوشیدنی های گازدار می تواند مثانه شما را آزار دهد. پس در استفاده از این نوشیدنی ها اعتدال را رعایت کنید.

سعی کنید مصرف الکل را کاهش دهید. از نوشیدنی های بدون کافئین استفاده کنید، می توانید آب را جایگزین قهوه و چای نمایید. انجام این کارها به سلامتی مثانه شما کمک می کند.

 

 

  • بیشتر صحبت کنید

تاثیرات بی اختیاری ادرار می تواند زندگی یک فرد را تغییر دهد، که اغلب باعث ایجاد احساس شرم، اضطراب یا افسردگی می شود، کیفیت زندگی را کاهش داده و بسیاری را از انجام فعالیت های روزانه خود باز می دارد.

بسیاری از افرادی که دچار بی اختیاری ادرار هستند، شرمگین بوده و اغلب نمی خواهند در مورد آن صحبت کنند. تخمین زده می شود که 1 نفر از هر 4 نفر، نوعی از بی اختیاری را در زندگی خود تجربه می کند، بنابراین مشکلی که این افراد را تحت تاثیر قرار می دهد باید عادی سازی شده و در مورد آن صحبت شود.

اگر تا به الان به پزشک خود مراجعه نکرده اید تا در مورد هرگونه بی اختیاری که با آن مواجه هستید صحبت کنید، اجازه دهید این اتفاق در سال جدید رخ دهد. یک پزشک متخصص میتواند به شما در درک شرایطی که دارید کمک کرده و از شما حمایت کند.

 

مهم است که به یاد داشته باشید بی اختیاری ادرار بخشی اجتناب ناپذیر از افزایش سن نیست و مانند بسیاری از بیماری ها، قابل درمان است.

 

همچنین توصیه ما این است که با دوستان نزدیک و خانواده خود برای دریافت حمایت و همدلی بیشتر صحبت کنید.

در طول زمان درمان خود ممکن است به استفاده از پوشینه های یکبار مصرف نیاز پیدا کنید. از اینجا میتوانید محصولات اتندز (Attends) سوئد را مشاهده کرده و محصول مناسب خود را پیدا کنید.

 

سال نو مبارک!

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات مرتبط